VII Olimpiada Wiedzy o Mózgu

III Etap Centralny VII Olimpiady Wiedzy o Mózgu odbędzie się w dwóch częściach:

Zakończył się II Etap Okręgowy VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Szanowni Uczestnicy Olimpiady, Państwo Organizatorzy i Koordynatorzy II etapu Okręgowego VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Komitet Główny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu zatwierdził organizację II etapu Okręgowego VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu. 

W I Etapie Szkolnym VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu brało udział 694 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

1. W związku z potwierdzonymi przez Centrum Egzaminów Testowych PUM informacjami o niemożności u dużej liczby uczestników, prawidłowego wyświetlenia na ekranie pytań testowych zawierających rysunki i zdjęcia, Komitet Główny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu postanawia unieważnić 6 (sześć) takich pytań testu w I Etapie Szkolnym Olimpiady.

Uczelnia powołana została do życia w 1948 roku i otrzymała nazwę Akademia Lekarska i była trzecią uczelnią wyższą w Szczecinie. W 1992 roku otrzymała nazwę: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, a 21 sierpnia 2010 roku przekształciła się w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Uczelnia posiada wydziały: Medycyny i Stomatologii, Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Oferuje 13 kierunków studiów. Prowadzi jednolite studia magisterskie, studia I, II i III stopnia, studia podyplomowe. Studenci z innych krajów uczą się medycyny i stomatologii w języku angielskim.

Kadra naukowo-dydaktyczna liczy 700 pracowników,  w tym jest 92 profesorów, 98 doktorów habilitowanych i 385 doktorów.
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie utrzymuje kontakty naukowe z renomowanymi ośrodkami zagranicznymi. Uczelnia jest wiodącą w kraju co potwierdzają m.in. sukcesy osiągane przez studentów i pracowników naukowych.
 Działalność naukowa PUM obejmuje wszystkie dziedziny nauk medycznych. Szczególne osiągnięcia odnotowano w genetyce i patologii nowotworowej, a także w badaniach nad komórkami macierzystymi. Do osiągnięć klinicznych należą zabiegi w zakresie kardiologii inwazyjnej, chirurgii ręki i gastroenterologii. 

PUM świadczy profesjonalne usługi medyczne w dwóch szpitalach klinicznych: SPSK nr 1 wraz ze szpitalem w Policach oraz SPSK nr 2.

Back to Top